• Lechia Gdańsk
 • Śląsk Wrocław
 • Arka Gdynia
 • Polonia Warszawa
 • GKS Tychy
 • Miedź Legnica
 • Górnik Zabrze
 • Korona Kielce
 • Lech Poznań
 • Motor Lublin
 • Jagiellonia Białystok
 • Ruch Chorzów
 • GKS Bełchatów
 • Sandecja Nowy Sącz
 • Pogoń Szczecin
 • Stal Mielec
 • Odra Opole

Łukasz Bereta przejmie drużynę Niebieskich?

?????

Bogas_pf@tlen.pl 0 243

Łukasz Bereta jest bliski objęcia posady trenera chorzowskiego Ruchu. 28-letni szkoleniowiec w przeszłości występował w młodzieżowych zespołach Niebieskich, zaś ostatnio prowadził czwartoligowego Gwarka Ornontowice. 

Dla urodzonego w Rudzie Śląskiej Berety pierwszym klubem była miejscowa Gwiazda, z której przeniósł się do Grunwaldu. Po roku dobrej gry zaproponowano mu przenosiny do Ruchu Chorzów, gdzie rozpoczął od drużyny trampkarzy, a zakończył w Młodej Ekstraklasie. W międzyczasie był reprezentantem kadry Śląska, a także Polski U-15 oraz U-17. Jesienią sezonu 2010/11 występował w trzecioligowym Rozwoju Katowice, a następnie reprezentował barwy klubów z niższych ligi - m.in. Spójni Osiek Zimnodół, Unii Bieruń, Polonii Poraj czy Sokoła Orzesze. 

Jak sam zaznacza, w ostatnich latach koncentrował się już przede wszystkim na trenowaniu innych oraz kształceniu się na Akademii Wychowania Fizycznego. W 2011 roku rozpoczął studium trenerskie, gdzie uzyskał Dyplom Trenera II Klasy, zaś w 2012 roku został licencjonowanym Trenerem Polish Soccer Skills, dzięki czemu odbył wyjazdy szkoleniowe do Manchesteru United, City, Evertonu, Sevilli, Madrytu czy Barcelony. 

W 2015 roku ukończył AWF, gdzie był także trenerem odpowiedzialnym za sekcję piłki nożnej, z którą zdobył Akademickie Mistrzostwo Polski. W tym samym czasie uzyskał także licencję trenerską UEFA A w szkole trenerów w Białej Podlaskiej. W 2017 roku jako jeden z najmłodszych trenerów w Polsce uzyskał elitarną licencję trenerską UEFA ELITE YOUTH A. Odbył również staże w Ruchu Chorzów (najpierw u Waldemara Fornalika, a następnie u Krzysztofa Warzychy), Rozwoju Katowice oraz Borussii Dortmund w ramach zjazdu UEFA Elite Youth A. 

Bereta ostatnich latach prowadził ponadto seniorskie zespoły Pogoni Ruda Śląska, Warty Kamieńskie Młyny, Szczakowianki Jaworzno oraz Gwarka Ornontowice. Pracował ponadto z drużynami młodzieżowymi w Ruchu Chorzów, a ostatnio pełnił funkcję trenera koordynatora U5-U10 w Akademii Piłkarskiej. 

"Młode Cieśliki 2019"

Pierwsza Gala

Bogas_pf@tlen.pl 0 156

W sobotnie popołudnie na hali MORiS-u zgromadziło się kilkaset osób - zawodnicy naszej Akademii oraz UKS-u Ruch Chorzów, ich rodzice, zaproszeni goście oraz sympatycy naszych drużyn. 

Sam pomysł realizacji Gali "Młode Cieśliki" pojawił się wiele miesięcy temu, aż w końcu, połączone siły naszej Akademii i UKS-u doprowadziły do jego realizacji. Dzięki zaangażowaniu dziesiątek osób przygotowania zostały dopięte na ostatni guzik, nikt jednak nie przewidział złośliwości rzeczy martwych. Zawodziło nagłośnienie, przez co nie wszystko poszło zgodnie z planem, liczymy jednak na wyrozumiałość naszych sympatyków!

Gala rozpoczęła się od wniesienia sztandaru i odegrania hymnu Ruchu Chorzów, po czym dzieci z grup naborowych w wieku od 5 do 10 lat zostały uroczyście pasowane przez Koordynatora AP, Mateusza Michalikana zawodników drużyn spod znaku Niebieskiej "eRki". Tę doniosłą chwilę zakończył występ Kingu Bułka, w którego repertuarze znalazła się "Niebieska Vendetta". 

Gala była również okazją do tego, aby podziękować wszystkim, którzy czynnie wspomagali nasze funkcjonowanie i rozwój "Niebieskiej" młodzieży - albumy poświęcone legendzie Ruchu Chorzów, odebrało kilkadziesiąt zaproszonych gości.

Dodatkowo jubileuszową koszulkę na 15-lecie istnienia UKS-u Ruch Chorzów, odebrał jego prezes, Krzysztof Śliwa, a za całokształt pracy trenerskiej w "Niebieskiej" sekcji podnoszenia ciężarów uhonorowany został Zdzisław Szabat. Doceniono także tegorocznego wicemistrza Polski w futsalu z zespołem Clearexu, wychowanka UKS-u, Krzysztofa Salisza.

Tuż po tym nastąpił główny punkt imprezy, czyli uhonorowanie laureatów nagród "Młode Cieśliki", które zostały wręczone przez wieloletniego trenera UKS-u, syna śp. Gerarda Cieślika, Pana Jana Cieślika oraz dwóch wychowanków Ruchu Chorzów, Mateusza Bogusza, aktualnie zawodnika Leeds United oraz Przemysława Bargiela z AC Milanu.

Przerywnikiem we wręczaniu nagród dla zawodników, którzy w oczach kolegów zdobyli uznanie swoją postawą zarówno na boisku, jak i poza nim, były wspaniałe występy - freestylowca, Daniela Kowala, zespołu dziewczęcego Chearleeders Graffiti  z Chorzowa oraz rapera Krisa DNCHP.

Dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się na sobotniej gali! Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok, tym razem już w innym miejscu. 

RSS
123578910Ostatnia

Wybór motywu